- Weather
- Switzerland
- Valais
- Saint-Gingolph
Current Weather Saint-Gingolph
Current weather for the city of Saint-Gingolph. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Avalanche Warning
Valid to 31. 3. (00:00)
2°C
feels like -1°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 8°C |
