- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Saint-Clair-du-Rhône
Current Weather Saint-Clair-du-Rhône
Current weather for the city of Saint-Clair-du-Rhône. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Avalanche Warning
Valid to 31. 3. (00:00)
11°C
feels like 11°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
