- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Saint-Cergues
Current Weather Saint-Cergues
Current weather for the city of Saint-Cergues. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Avalanche Warning
Valid to 1. 4. (00:00)
0°C
feels like -3°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 66 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 6°C |
