- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Saek-kol
Current Weather Saek-kol
Current weather for the city of Saek-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
