Current Weather Sadd-e Ekbātān
Current weather for the city of Sadd-e Ekbātān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 1°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 38 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 8°C |
