- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Rutzing
Current Weather Rutzing
Current weather for the city of Rutzing. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 27. 5. (00:00)
15°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1029 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
