- Weather
- Czech Republic
- Ústecký kraj
- Rubín [Podbořany]
Current Weather Rubín [Podbořany]
Current weather for the city of Rubín [Podbořany]. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like 2°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 1 mph |
| pressure | 1025 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
