- Weather
- Czech Republic
- Ústecký kraj
- Rubín [Podbořany]
Current Weather Rubín [Podbořany]
Current weather for the city of Rubín [Podbořany]. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
