- Weather
- Republic of Austria
- Styria
- Rötsch
Current Weather Rötsch
Current weather for the city of Rötsch. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 25. 5. (00:00) to 26. 5. (00:00)
12°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1028 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
