- Weather
- Germany
- Baden-Württemberg
- Rheinfelden
Current Weather Rheinfelden
Current weather for the city of Rheinfelden. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Gale
Valid from 29. 4. (21:00) to 30. 4. (11:00)
13°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
