- Weather
- Republic of Bulgaria
- Plovdiv
- Rakovski
Current Weather Rakovski
Current weather for the city of Rakovski. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 3. 4. (00:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
