- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Qūtūn-e Suflá
Current Weather Qūtūn-e Suflá
Current weather for the city of Qūtūn-e Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 14°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
