Current Weather Qohūrd-e ‘Olyā
Current weather for the city of Qohūrd-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
