- Weather
- Republic of Albania
- Dibër
- Qafë-Draj
Current Weather Qafë-Draj
Current weather for the city of Qafë-Draj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
