- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Pyŏngp’ung-do
Current Weather Pyŏngp’ung-do
Current weather for the city of Pyŏngp’ung-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 11°C |
