- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Pyŏngjibangil-li
Current Weather Pyŏngjibangil-li
Current weather for the city of Pyŏngjibangil-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
