- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Pushtah-ye Wajkōnah
Current Weather Pushtah-ye Wajkōnah
Current weather for the city of Pushtah-ye Wajkōnah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 14°C |
