- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Pushtah-ye Dabahā
Current Weather Pushtah-ye Dabahā
Current weather for the city of Pushtah-ye Dabahā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 7°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 5°C |
