- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Pushtah-ye Dabahā
Current Weather Pushtah-ye Dabahā
Current weather for the city of Pushtah-ye Dabahā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 9°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 9°C |
