- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Pushtah-ye Chakāb
Current Weather Pushtah-ye Chakāb
Current weather for the city of Pushtah-ye Chakāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 14°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
