- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Pushtah-ye Buzghālak
Current Weather Pushtah-ye Buzghālak
Current weather for the city of Pushtah-ye Buzghālak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 16°C |
