- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Pushtahhā-ye Sang-e Bōr
Current Weather Pushtahhā-ye Sang-e Bōr
Current weather for the city of Pushtahhā-ye Sang-e Bōr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 1 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
