- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Puk-kol
Current Weather Puk-kol
Current weather for the city of Puk-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 14°C |
