- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Pujŏn-ho
Current Weather Pujŏn-ho
Current weather for the city of Pujŏn-ho. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 7°C |
