- Weather
- Spain
- Castille-La Mancha
- Pozo-Cañada
Current Weather Pozo-Cañada
Current weather for the city of Pozo-Cañada. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
