- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Pŏl-mal
Current Weather Pŏl-mal
Current weather for the city of Pŏl-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 20°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 37 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
