- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Pogyŏn-dong
Current Weather Pogyŏn-dong
Current weather for the city of Pogyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
