- Weather
- Czech Republic
- Vysočina
- Plešice
Current Weather Plešice
Current weather for the city of Plešice. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
