- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Pingin-ch’on
Current Weather Pingin-ch’on
Current weather for the city of Pingin-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 8°C |
