- Weather
- Poland
- Subcarpathia
- Pilzno
Current Weather Pilzno
Current weather for the city of Pilzno. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
