- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- P’il-gol
Current Weather P’il-gol
Current weather for the city of P’il-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
