- Weather
- Socialist Republic of Vietnam
- Phú Thọ
- Phú Thinh
Current Weather Phú Thinh
Current weather for the city of Phú Thinh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 24°C |
