- Weather
- Italy
- The Marches
- Pergola
Current Weather Pergola
Current weather for the city of Pergola. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 31. 3. (02:00) to 2. 4. (00:00)
Snowfall
Valid from 31. 3. (02:00) to 1. 4. (02:00)
10°C
feels like 10°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
