Current Weather Perdika
Current weather for the city of Perdika. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 16. 5. (21:00)
Flood
Valid to 16. 5. (21:00)
15°C
feels like 14°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
