Current Weather Pelkān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Pelkān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 18°C |
