- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Pang-gol
Current Weather Pang-gol
Current weather for the city of Pang-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
