- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Pae-dong
Current Weather Pae-dong
Current weather for the city of Pae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
