- Weather
- Czech Republic
- Karlovarský kraj
- Otročín
Current Weather Otročín
Current weather for the city of Otročín. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 31. 5. (12:00) to 1. 6. (00:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
