- Weather
- Republic of Croatia
- Šibensko-Kniniska
- Otočić Škrovada
Current Weather Otočić Škrovada
Current weather for the city of Otočić Škrovada. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 23. 5. (00:00)
21°C
feels like 21°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 18°C |
