- Weather
- Kingdom of Sweden
- Jämtland County
- Öster-Rudsjön
Current Weather Öster-Rudsjön
Current weather for the city of Öster-Rudsjön. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 13°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 9°C |
