- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ŏngmal-li
Current Weather Ŏngmal-li
Current weather for the city of Ŏngmal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 25 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
