- Weather
- United States of America
- Texas
- Oilton
Current Weather Oilton
Current weather for the city of Oilton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid from 21. 5. (01:00) to 25. 5. (19:00)
26°C
feels like 29°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 27°C |
