- Weather
- Germany
- North Rhine-Westphalia
- Oer-Erkenschwick
Current Weather Oer-Erkenschwick
Current weather for the city of Oer-Erkenschwick. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 9°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 9°C |
