- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Obermaßfeld-Grimmenthal
Current Weather Obermaßfeld-Grimmenthal
Current weather for the city of Obermaßfeld-Grimmenthal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
