- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Obermaßfeld-Grimmenthal
Current Weather Obermaßfeld-Grimmenthal
Current weather for the city of Obermaßfeld-Grimmenthal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 29. 4. (00:00) to 29. 4. (07:00)
Wind gusts
Valid to 29. 4. (22:00)
15°C
feels like 13°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
