- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Now Jōy-e Suflá
Current Weather Now Jōy-e Suflá
Current weather for the city of Now Jōy-e Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
