- Weather
- Republic of Croatia
- City of Zagreb
- Novi Zagreb
Current Weather Novi Zagreb
Current weather for the city of Novi Zagreb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
