- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Novālak
Current Weather Novālak
Current weather for the city of Novālak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 48°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 35°C |
