- Weather
- Slovakia
- Nitriansky kraj
- Nitra
Current Weather Nitra
Current weather for the city of Nitra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 27. 4. (00:00) to 27. 4. (07:00)
15°C
feels like 13°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 14°C |
