Current Weather Neu-Anspach
Current weather for the city of Neu-Anspach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid from 30. 3. (06:00) to 30. 3. (09:00)
Ice
Valid from 30. 3. (05:50) to 30. 3. (10:00)
Snowfall
Valid to 30. 3. (08:00)
Frost
Valid to 30. 3. (09:00)
4°C
feels like -2°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 7°C |
